راهنمای بازاریابی

 

 بازاریابان شرکت شانی کالا

 شبکه بازاریابی شرکت شانی کالا در دو شکل ذیل سازماندهی می گردد. در صوتی که نمی دانید چگونه می توانید بازاریاب شوید،  می توانید از لینک چگونه بازاریاب شم مطلع بشوید .

·        بازاریابان فروش، مشتری یاب

·        بازاریابان ، کالاو خدمات یاب

 

بازاریابان فروش برای خریداران ( مشتری یاب) 

 

·        هر شهروند ایرانی میتواند با ثبت نام در سامانه واخذ کد بازاریابی به عضویت شبکه بازاریابان شرکت "شانی کالا" در آمده و ضمن مشارکت در بهبود فضای کسب و کار کشور در بستر IT در منافع آن نیز از طریق بسته های حمایتی "شانی کالا" سهیم  شود .

·        بازاریاب عضو سامانه شانی کالا، با مطالعه راهبردها و دستورالعملهای شرکت ضمن اشراف به قوانین و فرآیندها نسبت به ترویج استفاده از سامانه به خریداران دیگراقدام می نماید.

·        بازاریابان تلاش لازم جهت ترغیب خریداران جدیدی که با کد بازاریابی وی (به عنوان معرف)

o       وارد سامانه بشوند به عمل می آورند.

·        این گروه بازاریابان با برخورداری از سهمی از تخفیفات اعطای فروشندگان (معادل 15در صد از تخفیف )

نسبت به هر خرید افراد معرفی شده منتفع میشوند.

·        کارمزدهای متعلقه به هر بازاریاب در پایان ماه از طریق سامانه محاسبه و  به حساب ایشان واریز می گردد.

·        این کارمزد به مدت یکسال از محل تخفیف خرید های افراد معرفی شده به بازاریاب تعلق می گیرد.

·        بازار یابان با مطالعه سامانه نام وتلفن پشتیبان و فروشنده و نماینده شرکت را جهت رفع اختلافات احتمالی به خریداران زیر مجموعه خود ارائه دهد.

·        بازاریابان به عنوان مبلغ وتوسعه دهنده سامانه "شانی کالا" در جهت توسعه و بالندگی اقتصاد کشور،  اصلاح الگو های مصرف و  اهداف شرکت "شانی کالا"  فعالیت می نماید.

·        بازار یاب علاوه بر بهره مندی از منافع اقتصادی (  بر اساس نرخ مشخص شده ) با استفاده از  بسته ها ، پیامهای و نظارتهای ، آموزشی شرکت "شانی کالا"  به تدریج موفق به کسب مهارت بازاریابی ، فروش ، مذاکره  ارتباطی و...  میشوند. 

 

مسئولیتهای بازاریابان فروش ( مشتری یاب )

 

      ·         تلاش برای فروش کالا و خدمات به دیگران و تاثیرگذاری بر آن ها

·        نفوذ در بازارهای مصرف و شناسایی بازارهای مصرف جدید و شناساندن شرکت "شانی کالا"

·        ترغیب دیگران به خرید کالا از سامانه شرکت و یا تغییر ذهنیت و رفتار های خرید مردم

·        ارتباط برقرار کردن با افراد تاثیر گذار و همرا کردن آنه با معرفی مزیتهای شرکت " شانی کالا"

·        کار با کامپیوتر، استفاده از سیستم های کامپیوتری( شامل نرم افزار و سخت افزار) جهت وارد کردن داده ها و پردازش اطلاعات

·        معرفی سامانه به مشتریان، عموم مردم، سازمانهای دولتی و خصوصی ، نهادها ، اورگانها  و سایر منابع

·        ایجاد و حفظ ارتباطات میان فردی برای تعاملات بعدی

·        کسب اطلاعات از طریق مشاهدات ،  مذاکرات ، دریافت و به دست آوردن اطلاعات از هر منبع دیگری

·        توسعه روابط کاری با دیگران و حفظ آن در طول زمان

·        مستندسازی و حفظ اطلاعات

·        وارد کردن، حفظ، ذخیره سازی و نگه داری اطلاعات در قالب نوشتاری ویا الکترونیکی.

·        ارتباط با سرپرست ، نمایندگان و کارشناسان شرکت  "شانی کالا"

·        مهیا کردن اطلاعات مفید  برای  بهبود و اصلاح امور به صورت مستمر در شرکت شانی کالا از طریق کانالهای ارتباطی تعریف شده در قالب فرم های نوشتاری و ایمیل

·        پردازش اطلاعات ،  تدوین، کدنویسی، دسته بندی، محاسبات، جدول بندی، حسابرسی و تایید اطلاعات و داده ها

·        بروز رسانی مستمر اطلاعات

·         ارائه پیشنهادات،  ایده ها ، ،  تعیین اهداف، اعمال و رخدادها گزارش مستمر یافته ها

 

بازار یابان کالا و خدمات یاب 

 

 این گروه بازاریابان به دو دسته بازاریابان تقسیم میشوند.

·      موقت )معرف )

·      بازاریابان دائم ( تمام وقت ).

هر شهروند ایرانی میتواند با ثبت نام در سامانه و اخذ کد بازاریابی به عضویت شبکه بازاریابان شرکت در آمده و ضمن مشارکت در بهبود فضای کسب و کار کشور در بستر IT در منافع آن نیز از طریق بسته های حمایتی "شانی کالا" سهیم  شود.

·        بازاریاب عضو سامانه "شانی کالا" با مطالعه راهبردها و دستورالعملهای شرکت ضمن اشراف به قوانین و فرآیندها نسبت به ترویج استفاده از سامانه به صاحبان کالا و خدمات ، خریداران اقدام می نماید.

·          بازار یاب علاوه بر بهره مندی از منافع اقتصادی (  بر اساس نرخ مشخص شده ) با استفاده از  بسته ها ، پیامهای و نظارتهای ، آموزشی شرکت "شانی کالا"  به تدریج موفق به کسب مهارت بازاریابی ، فروش ، مذاکره  ارتباطی و...  میشوند.

·        ادامه مسئولیت بازاریابان با توجه به نوع رابطه موقت یا ثابت بودن آنها متغیر می باشد.

·           در این نوع بازار یابی بازار یاب نسبت به شناسایی کالا های قابل  عرضه در سامانه "شانی کالا" اقدام و با معرفی تولید کنندگان ، تامین کنندگان وفروشندگان کالا و خدمات به نمایندگان استانی یا شرکت "شانی کالا"  اقدام  می نماید.

·        تنها محصولات تولید داخل کشور و یا محصولاتی خارجی که از مبادی رسمی و قانونی با پرداخت حقوق قانونی گمرکی و دولتی وارد کشور شده باشند ، مجاز به درج در سامانه میباشد  ، کالاهایی که به عنوان کالای قاچاق و یا کالاهای بی هویت  محسوب می شوند تحت هیچ شرایطی مجاز به درج درسامانه را ندارند. (یکی از رویکرد های شرکت، حمایت از تولیدات ساخت داخل معتبر میباشد.)

·        بازار یاب کالا یاب مسئولیت معرفی  سامانه وبر شمردن اهداف و اثرات جانبی آن بر موضوع رونق اقتصادی،اشتغال ،توسعه کسب وکار و... را برای  صاحبان  کالا و خدمات  معتبر دارد.

·        بازار یاب نسبت به اخذ مدارک مثبته ( هویت اعتبار  فروشنده  مجاز بودن کالا برای عرضه ،  اطمینان از کم کیف کالا و خدمات) و معرفی آن برای نماینده یا شرکت  "شانی کالا"  اقدام    می نماید.

·        بازاریاب مذکور اطلاعات لازم جهت اعتبار سنجی فروشنده را و اهلیت ایشان را به نماینده یا شرکت ارائه
 می نماید

·        کارمزد متعلقه به این گروه بازاریابان حداکثر 15 درصد از تخفیفات اعطایی فروشندگان به کالای فروش رفته ایشان بوده و حداکثر به مدت یکسال به صورت ماهیانه محاسبه به حساب ایشان نزد شانیکالا منظور می گردد. که قابل دریافت در حساب بانکی نیز خواهد بود .

 

 

مسئولیت بازاریابان موقت ( معرف ) 

 

·        مسئولیت این گروه از بازاریابان درحدود شناسایی صاحبان کالا و خدمات و شناساندن سامانه "شانی کالا و مزیتهای عرضه کالا در بستر سامانه به متقاضیان و فروشندگان فوق الاشاره خواهد بود. همچنین وظایف ایشان تا مرتبط نمودن فروشنده به نماینده استانی ویا شرکت اعلام مدارک مورد نیاز به ایشان خاتمه می یابد.

·        مرتبط نمودن سامانه به مخاطبان (بنگاه های، اقتصادی وارد کنندگان عرضه کنندگان ، فروشگاههای معتبر , صاحبان کالا ، عموم مردم ، سازمانها،  دولت و...)

·        کسب اطلاعات مرتبط و دسته بندی آنها وانتقال به شرکت (مهيا كردن اطلاعات براي پيشبرد اهداف شركت بوده هر چه بهتر امور شرکت)

 

 

مسئولیت بازاریابان دائم ( تمام وقت )

 

·        مسئولیت این گروه از بازاریابان درحدود شناسایی صاحبان کالا ، خدمات ، شناساندن سامانه شانی کالا ، مزیتهای عرضه کالا در بستر سامانه به متقاضیان و فروشندگان فوق الاشاره خواهد بود همچنین وظایف این بازاریاب مرتبط نمودن فروشنده به نماینده استانی ، شرکت اعلام مدارک مورد نیاز به ایشان بوده ، پایش مستمر ارتباط تامین کننده کالا و خدمات ، بهبود مستمر روابط کاری و تاثیر گذاری در ادامه رابطه  برد، برد همکاری از مسئولیتهای بازاریاب دائم است.

·        بازار یاب دائم به عنوان نماینده شرکت تلقی میشود و در همه حال حافظ منافع شرکت شانی کالا خواهد بود.

·        تشویق و ترویج صاحبان کالا ، خدمات ترویج و معرفی کالا ها ، خدمات از طریق تغییر و ذهنیت و رفتارهای مخاطبان

·        ارتباط دادن سامانه به مخاطبان ، تلاش برای حفظ این ارتباط در وضعیت مطلوب

·        توسعه روابط کاری و حفظ آن در طول زمان

·        کسب اطلاعات مرتبط و دسته بندی آنها و انتقال به شرکت (مهیا کردن اطلاعات برای پیشیرفت هر چه بهتر امور شرکت)

·        ارائه پیشنهادات،  ایده ها، تعیین اهداف، اعمال و رخدادها  - گزارش مستمر یافته ها

 

مهارتهای بازاریابان شرکت "شانی کالا

 

·        بازار یابان و کارآفرینان شرکت " شانی کالا " به دنبال بهترینها ، ایده آل ها و موفقیت های جدید و مستمر هستند.

·        چشمها و گوشهای  بازاریابان کارآفرینان شرکت "شانی کالا" برای شکار فرصت ها حساس است. از هر فرصتی برای بازاریابی ، ( فروش ، معرفی)  کالاها و خدمات  استفاده می کنند . در واقع، آن ها فرصت شناس های خوبی هستند

·        بازار یابان وکارآفرینان شرکت " شانی کالا " فرصتهای بالقوه را شناسایی و به وضعیت بالفعل در می آوررند.

·        بازاریابان وکارآفرینان شرکت "شانی کالا" شخصیتی محبوب و دوست داشتنی دارند. و قابل اعتماد هستند.

·        بازاریابان و کارآفرینان  شرکت "شانی کالا" خود را متعهد به انجام کار درست از راه و روش درست میدانند و منفعت مخاطبان و شرکت را منظور نظر تمام رفتارهای کاری خود قرار میدهند.      

·        بازاریابان و کارآفرینان شرکت "شانی کالا" مهارت خوبی در همدردی و همدلی با دیگران دارند. در واقع آن ها با همدلی و همدردی صادقانه با مخاطبان می توانند اعتماد آن ها را جلب کنند.

·        بازاریابان و کارآفرینان شرکت "شانی کالا"، نقش یک مشاورآگاه ، صادق ،  کاردان را برای مخاطبان خود دارند. در واقع مشاور خوبی برای  تامین کنندگان ، مشتریان، مصرف کنندگان و  سازمان خود هستند.

·        بازاریابان و کارآفرینان ، شرکت "شانی کالا" ،  کالا و خدمات نمی فروشند، بلکه به مخاظبان خود مشورت میدهند.

·        بازاریابان و کارآفرینان شرکت "شانی کالا"  دائماً در حال برنامه ریزی و انجام تعامل مثبت با مخاطبان        خود ( تامین کنندگان ، فروشندگان ، خریداران ،  مصرف کنندگان ، سازمان و ... )  هستند.

·        بازاریابان و کارآفرینان شرکت "شانی کالا"مهارت هایی مثل : تحلیل رفتار متقابل ،  شنیدن و گوش دادن ،  بازاریابی تلفنی و اینترنتی ،  فنون مذاکره  و بیان موثریا قدرت مجاب کردن ، گزارش نویسی ،  قدرت تجزیه تحلیل  و ...  را دارا هستند و دائماً در صدد افزایش این مهارتها میباشند. وخود را به روز نگه میدارند.

·        بازاریابان و کارآفرینان  شرکت "شانی کالا" خود را با مخاطبان خود  تطبیق می دهند یعنی انعطاف پذیری سازنده ای دارند.

·        بازاریابان وکارآفرینان شرکت "شانی کالا" ضمن داشتن درک عمیق از مشاهدات،  شنیده ها ، اتفاقات و اخبار اقتصادی، توانایی درک مختصر برای انجام عکسل العمل سریع را دارند.

·        بازاریابان وکارآفرینان شرکت "شانی کالا" با تکنیکهای تبلیغات آشنایی دارند و جریان سازی مثبت در شبکه های اجتماعی را به خوبی بلد هستند و با داشتن تفکری ارزش آفرین برای خود جذب مخاطب و همیار مینمایند.

·        بازاریابان وکارآفرینان شرکت " شانی کالا " روحیه یادگیرنده ای دارند و سعی می کنند از هر اتفاق و حادثه و از هر مخاطبی، چیزی یاد بگیرند تا در  زندگی حرفه ای خود از آن استفاده کنند.

·        رونق کسب کار ، حمایت از تولید داخلی ، اصلاح الگوهای مصرف ، اصلاح نظام توزیع کالا و خدمات کشور و ... مستلزم ایفای نقش تمام مردم کشور است.  بازار یابان وکارآفرینان شرکت " شانی کالا " تمام مساعی خود را برای داشتن سهمی از این روند بالنده بکار میبرند و سامانه "شانی کالا" بستر مناسبی برای نقش آفرینی مردمی و جذب مشارکات های مردمی  است.